Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak zrobić kawę mrożoną w domu?

1 lutego, 2024 jak zrobić kawę mrożoną w domu

Kawa mrożona to doskonała alternatywa dla tradycyjnej gorącej kawy, szczególnie podczas upalnych dni. Jest nie tylko orzeźwiająca, ale także prosta do przygotowania w domu. W tym artykule pokażemy, jak zrobić pyszną domową kawę mrożoną, krok po kroku.

Składniki

Aby przygotować kawę mrożoną, będziemy potrzebować następujących składników:

  1. 50 ml mocnej kawy (najlepiej espresso)
  2. Kilka kostek lodu
  3. 100 ml zimnego mleka (lub więcej, jeśli wolimy bardziej mleczną ice coffee)
  4. Ulubione dodatki, np. bita śmietana, gałka lodów waniliowych

Wybór kawy

Najlepiej sprawdza się mocna kawa z ekspresu ciśnieniowego, czyli espresso, ponieważ jest najbardziej esencjonalna i aromatyczna. Ale można też wykorzystać klasycznie parzoną bądź rozpuszczalną – obydwie warto odrobinę posłodzić.

Przygotowanie kawy

Przygotowanie kawy mrożonej nie jest skomplikowane. Poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku:

  1. Do wysokiej szklanki wrzucamy kostki lodu i wlewamy zimne mleko – do ok. połowy szklanki.
  2. Następnie zanurzamy w niej łyżeczkę – wypukłą stroną do góry – i po niej cienkim strumyczkiem wlewamy kawę. Dzięki temu kawa będzie miała dwie warstwy: czarną na spodzie, a białą na górze.
  3. Kawę możemy ozdobić bitą śmietaną bądź gałką lodów waniliowych.

Kawa mrożona smakowa

Kawę mrożoną można sobie nieco urozmaicić, jej smak można podkreślić syropem smakowym, nadając jej nutę wanilii, amaretto lub mięty. Syrop miętowy dodany do kawy na zimno potęguje wrażenie orzeźwienia. Można też użyć do przygotowania aromatyzowanej kawy, na przykład orzechowej czy czekoladowej. Wreszcie można dodać nieco przypraw – na przykład cynamonu czy kakao.

Porady

Pamiętaj, aby używać świeżo zaparzonej kawy, ponieważ to jest klucz do uzyskania najlepszego smaku. Jeżeli użyjesz kawy, która stała przez kilka godzin, twój napój może mieć gorzki smak.

Redakcja wnowogardzie.pl

Redakcja wnowoogardzie.pl to zespół pasjonatów różnorodnych dziedzin życia, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom wartościowych informacji i inspiracji z zakresu turystyki, sportu, diety, edukacji oraz biznesu. Stawiamy na rzetelność, aktualność i praktyczność publikowanych treści, aby każdy znalazł coś dla siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

whisky na różne okazje
sposoby parzenia kawy
czy picie kawy jest zdrowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

czy picie kawy jest zdrowe