Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Co zobaczyć w Czechach? Najlepsze atrakcje

2 lutego, 2024 Co zobaczyć w Czechach? Najlepsze atrakcje

Planujesz wyjazd do naszych południowych sąsiadów, ale nie wiesz, co zobaczyć w Czechach? Ten kraj pełen jest atrakcji dla miłośników kultury, historii, natury, jak i dla tych z Was, którzy pragną smakować lokalne specjały i odprężyć się w cudownych kurortach. Zapraszam do wyjątkowego podróżniczego przeglądu, gdzie poznamy najlepsze czechy miejsca, które warto odwiedzić.

Sprawdź także: Barcelona – co zobaczyć w 4 dni? Plan wycieczki

Zwiedzanie Pragi: Starówka i Zamek Królewski

Kiedy mówimy o miejscach do zobaczenia w Czechach, Praga, jej kapitał, niewątpliwie jest na szczycie listy. Starówka (Stare Miasto) to prawdziwe, historyczne serce Pragi, gdzie możemy zobaczyć takie atrakcje jak Rynek Staromiejski z karpackim zegarem astronomicznym, kościół Matki Bożej przed Tynem czy Teatr Staromiejski.

Zamek Królewski, dosłownie górujący nad miastem, jest największym starożytnym zamkiem na świecie i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na panoramę miasta. W jego skład wchodzą takie punkty jak Katedra Świętego Víta, Bazylika Świętego Jerzego, Złota Uliczka i wiele innych zabytków.

Czeskie atrakcje przyrodnicze: Park Narodowy Czeska Szwajcaria

Kiedy myślimy, co zobaczyć w Czechach poza miastami, na pewno warto przeznaczyć czas na odkrywanie atrakcji naturalnych tego kraju. Jednym z najpiękniejszych miejsc w Czechach jest Park Narodowy Czeska Szwajcaria.

Jest to prawdziwy raj dla miłośników pieszych, rowerowych wycieczek czy wspinaczek. Sercem parku jest Pravčická Brána, największy naturalny piaskowcowy łuk w Europie, a wśród innych atrakcji na pewno warto zobaczyć też malowniczego Saska, rzeki Kamenice, czy zabytkowe domy w Hřensku.

Kultura i tradycja: degustacja czeskiego piwa

Odwiedzając Czechy, nie sposób nie skosztować klasycznego czeskiego piwa. Znane na całym świecie, o różnorodnych gatunkach i smakach, z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagające podniebienia.

W Pradze warto odwiedzić browar U Fleků, który nieprzerwanie produkuje piwo od ponad 500 lat. Ale Czeska tura piwna może prowadzić nas też poza stolicę – w miejscowości České Budějovice znajduje się browar Budvar, znany na całym świecie, a w Pilźnie produkuje się piwo Pilsner Urquell, uważane za pierwsze na świecie piwo typu pils.

Totalna relaksacja: czeskie kurorty i spa

Po dniach pełnych zwiedzania, spacerów i degustacji piwa, relaks ma dla nas szczególne znaczenie. Czechy są znane z luksusowych kurortów zdrowotnych i spa, które są niezwykle popularne zarówno wśród tubylców, jak i turystów.

Karlove Vary, słynne z gorących źródeł, to prawdziwa perła czechosłowackiej architektury spa. Warto odwiedzić także Mariánské Lázně, znaną z unikalnych „śpiewających” fontann, czy Františkovy Lázně, cieszącą się popularnością wśród romantyków i fanów Epoque

Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem zabytków i historii, natury czy relaksu i wellness, w Czechach z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie czekaj, sprawdź ofertę najbliższych lotów lub szykuj auto do podróży – odkryj czeskie atrakcje, które już na Ciebie czekają!

Redakcja wnowogardzie.pl

Redakcja wnowoogardzie.pl to zespół pasjonatów różnorodnych dziedzin życia, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom wartościowych informacji i inspiracji z zakresu turystyki, sportu, diety, edukacji oraz biznesu. Stawiamy na rzetelność, aktualność i praktyczność publikowanych treści, aby każdy znalazł coś dla siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ranking telewizorów
Ile trwa lot do Australii z Polski
Ile trwa lot na Bali z Polski

Jesteś zainteresowany reklamą?

Ile trwa lot na Bali z Polski